Frýdlant nad Ostravicí - Pstruží


Lokalita:
podhůří Moravskoslezských Beskyd
Kapacita:
35 osob

Zobrazit obsazenost >

Rezervace >


Popis

Základnu jsme získali na jaře 2020 do pronájmu od Magistrátu města Ostravy. Velké úsilí k tomu vynaložil ostravský vedoucí TOM BVÚ Petr Mika - Akim, svižnou byrokratickou podporu při jednání s magistrátem poskytovalo roztocké ústředí. Dům je z devadesátých let a dlouhou dobu sloužil jako rekreační středisko pro handicapované děti. Poslední roky nebyl využíván.

Obsazování:

Chalupu obsazuje ústředí v Roztokách, telefon 220 910 314 (Po - Pá od  8,00 do 14,00) - Zuzana Antošová (chalupy@a-tom.cz). Správcem je Jiří Pavlán (npavlanova@seznam.cz), který však chalupu neobsazuje. Nástup na základnu oznamte správci vždy včas a uveďte předpokládaný příjezd. Během pobytu udržujte v domě pořádek, rozbité věci a závady nahlaste správci při předávání chaty.

Do rezervačního formuláře  byla přidána nová funkce.
Pokud chcete, můžete zaškrtnout políčko, že souhlasíte se zveřejněním vašeho jména v přehledech obsazenosti. Ostatním uživatelům se tedy objeví vaše jméno s proklikem na mailovou adresu.
Kontakt lze využít pro domluvu na společný autobus (jeden oddíl přiveze, druhý oddíl odjede), na domluvě, že si na chalupě chcete nechat o hodinku déle bagáž a jít ještě před odjezdem na procházku atd.
Rozhodnutí, zda kontakt na sebe zveřejníte, je čistě dobrovolné, nenajdete ho  tedy automaticky u všech rezervací.

Dům je v záběhu, buďte prosím tolerantní k nedostatkům, vše se pokusíme časem doplnit a zprovoznit. Vybavení budeme dopňovat v průběhu května i června. Děkujeme za pochopení.

Správce:

Jiří Pavlán

Tel.: 608 180 939

Mail: npavlanova@seznam.cz

 

Adresa základny:

Pstružovská 164
Frýdlant nad Ostravicí - Frýdlant
PSČ
739 11

Popis cesty autem a pěšky

Je třeba si uvědomit, že nepojedeme do Pstruží, ale do Frýdlantu – Frýdlantu nad Ostravicí.

Auto:
Cesta od Ostravy – po rychlostní cestě D56 do Frýdku, dále pokračujeme po silnici číslo 56 směr Frýdlant nad Ostravicí. Výjezd vpravo směr Frýdlant nad Ostravicí, Metylovice. Křižovatka tvaru T, držíme směr Pstruží silnice číslo 48314. Postupně pojedeme po ulici Hukvaldská, Ondřejnická a na Pstružovskou a jsme na základně.

Cesta od Frenštátu pod Radhoštěm (směr Vsetín, Valašské Meziříčí) odbočíme na silnici číslo 483 směr Kunčice pod Ondřejníkem a Čeladná. Za Čeladnou odbočte doleva na silnici 48314 směr Pstruží, pokračujte po Pstružovské ulici 48314 až k základně.

Pěšky:

Od nádraží Frýdlant nad Ostravicí – vzdálenost cca 2 km

Od nádraží po modré turistické značce směr Ondřejník, Na křižovatce ulic Ondřejnická a Pstružovská, opustit značku a pokračovat po ulici Pstružovská cca 700 metrů k základně.

Ceník

Tomíci: 60 Kč

LLM, skauti, KČT: 80 Kč

Cizí: 90 Kč

Energie: Cena za elektrickou energii činí 6,-Kč/kWh, za plyn 16,-Kč/m3.

Platba musí být odeslána na ústřední účet č. 164456389/0800 pod variabilním symbolem složeným z čísla faktury.

Vánoční a silvestrovská sazba je dvojnásobná (od 23.12 do 2.1.). Dvojnásobná cena se počítá ze základní (tedy nejvyšší) částky a z té se odečítá sleva pro jednotlivé organizace.

Pozdější storna (vyjma naprosto odůvodněných, mimořádných případů) činí 400,- Kč. Je stanoven minimální paušál 500,-Kč za noc + elektřina a plyn (pro všechny, jejíchž celková platba za jednu noc je menší).

Ceny jsou platné do Vánoc 2020.

Vybavení

Základna má kapacitu 35 osob. Dům  postupně vybavujeme. Zatím je k dispozici 25 postelí, stoly a židle v jídelně a množství sedacích souprav. Ubytovaní musí počítat s tím, že část z nich si doveze vlastní karimatky.

Všichni hosté musí mít vlastní spacáky, na delší pobyty doporučujeme také vlastní prostěradlo.

V domě dosud nejsou police na osobní věci.

Ve vybavování základny budeme pokračovat ještě během května a června.

Kompletně zařízená bude ubytovna až koncem roku 2021.

 Teče teplá voda, jsou funkční sprchy, WC. Dbejte prosím důkladně na to, aby se neucpávaly toalety!

K dispozici je kuchyně s nádobím pro 35 osob, elektrický vařič, lednice.

Problém s lapáním tuků

Prosím přečtěte si podrobné instrukce vyvěšené na základně. Do odpadu není možné lít omastek a podobné svinstvo.

Hrozí ucpání kanalizace.

Mapa

Tipy na výlet

Z Pstružovské ulice navazující na Ondřejnickou, je vlakové a autobusové nádraží těšně vedle sebe, dostupné podchodem pod železniční tratí a hl. cestou, cca 15 min. pěší chůzí. FnO – Frýdlant nad Ostravicí)

Ondřejník – nejvyšší vrchol Štramberské vrchoviny. Rovnou z chalupy po MTZ, či po silnici se dostanete k roubence pod Ondřejníkem (občerstvení, herní prvky pro děti). Další možnosti rozšíření výletu k vrcholu Skalka, či ke skiareálu Opálená (občerstvení, možnost návratu do FnO vlakem z Čeladné)

http://ondrejnicek.cz/, https://www.areal-opalena.cz/

Frýdlant nad Ostravicí – za podchodem, sportovní multifunkční hřiště při ZŠ TGM, dětské hřiště s atrakcemi na faře (náměstí).

https://www.frydlantno.cz/volny-cas-a-turistika/,

Pržno – sportovní areál s fotbalovým hřištěm, pizzerií, dětským hřištěm a pumptrackem. Dostupné pěšky po cyklostezce z FnO okolo řeky Ostravice.

https://www.prznonahristi.cz/

Lysá hora – nejvyšší hora Beskyd, z nádraží FnO vlakem na Ostravici, po ČTZ (po cestě lanový park Opičárna, podhorské koupaliště Sluníčko). Nebo busem do Malenovic (Rajská bouda) – po ŽTZ, okolo Satinských vodopádů, hospody „U Veličků“ a Ondrášových děr až k vrcholu Lysé s Bezručovou chatou (KČT).

www.bezrucova-chata.cz/

Smrk – 2. nejvyšší hora Beskyd, z nádraží FnO vlakem na Ostravici, odtud po ČTZ k vrcholu (bez občerstvení).

Pustevny a Radhošť – z nádraží FnO vlakem směr Kunčice pod Ondřejníkem, dále busem na Ráztoku (zde je lanový park Tarzanie), odtud pěšky či lanovkou na Pustevny. Po hřebeni okolo sochy Radegastu, k vrcholu Radhoště (turistická chata a kostel sv. Cyrila a Metoďěje). V opačném směru stezka v oblacích a korunách stromů „Valaška“. Z Pusteven možnost sjezdu na koloběžkách.

https://www.pustevny.cz/, https://stezkavalaska.cz/

Hukvaldy – zřícenina hradu s oborou vysoké zvěře okolo, vlakem do Frýdku-Místku, dále pak busem na Hukvaldy.

www.hradhukvaldy.eu/

Ostrava - Dolní oblast Vítkovice – festivaly, svět techniky, Bolt Tower. Vlakem z FnO - 45min.

https://www.dolnivitkovice.cz/

Bílá – outdoor letní park s atrakcemi. Bus - FnO – Bíla

https://www.nabile.cz/services/childrens-groups/

Čeladná – Podolanky – „Boboffka“ – bobová dráha. Bus – FnO – Podolánky

https://boboffka.cz/

Koupání – koupaliště na kraji města s tobogánem, relaxační centrum Kotelna (vnitřní bazén), splav u řeky Ostravice (FnO), aquapark Olešná (Frýdek – Místek), koupaliště Sluníčko (Ostravice)

http://www.kotelna.net/kotelna/koupaliste, https://www.aquapark-olesna.cz/, https://slunicko.sepetna.cz/

Lyžování – skiareály Malenovice, Opálená, Bílá

http://skimalenovice.cz/, https://www.areal-opalena.cz/, https://www.skibila.cz/

Cyklistika – trasy bez většího převýšení - cyklostezka okolo řeky Ostravice – ve směru Ostravice (k přehradě Šance okolo Beskydského pivovárku), dále do Ostravy skrz Frýdek – Místek, či přes obec Pstruží na Čeladnou a dál do Kunčic pod Ondřejníkem.

http://cyklotrasy.cz/encyklopedie/objekty1.phtml?id=10869