Dubice


Domeček v Dubici
Lokalita:
Česká Lípa
Kapacita:
20 osob

Zobrazit dostupnost

Rezervace >


Popis

Domeček v Dubici

Na západním okraji České Lípy, v klidné části města, mají tomíci další ze svých základen. Domeček, jak jej nazvali, se v průběhu let stal útulným útočištěm dětí a vedoucích z celé České republiky. Zdejšími lákadly jsou zejména nedaleký pískovcový kaňon Robečského potoka zvaný Peklo, muzeum v České Lípě, skalní hrad Sloup, hrad Bezděz, Máchovo jezero, blízkost tří chráněných území Lužických hor, Českého středohoří a Kokořínska. Doslova „co by kamenem dohodil“ je to také do podmanivé přírody národního parku Labské pískovce. Po posledních stavebních úpravách je Domeček ideální jako cykloturistická základna pro 20 cyklistů.

Adresa základny

Dubice 67
470 01 Česká Lípa

Popis cesty

Z hlavního nádraží v České Lípě je možno použít pro cestu do Domečku MHD č. 203 - jízdné se platí u řidiče, zastávka je před hlavním nádražím. Zastávka autobusu je hned u Domečku - je to první zastávka poté, co podjedete pod parovodem s nápisem „Fehrer“, jmenuje se U Pískovny. Doba jízdy je asi necelých 10 min. Případně lze jít pěšky - od rozcestníku turistických značených cest po červené značce (na rozcestníku je již směrovka k Domečku). Cesta vám bude trvat maximálně pohodlných 45 min. (30 min. středně rychlé chůze).

Přijedete-li autem, nezapomínejte prosím, že se auto nesmí zastavit na příjezdové cestě vedle základny, kterou sdílíme se sousedy. Pokud tam zastavíte byť jen na vyložení, a zrovna přijede nebo chce odjet někdo ze sousedů, dojde k nechtěné a nepříjemné situaci, která se již nejednou zbytečně vyhrotila. Jedno auto lze parkovat na betonovém stání vedle této příjezdové komunikace, pro ostatní je k dispozici parkoviště o 200 m dále.

Obsazování

Domeček obsazuje ústředí v Roztokách:

Denisa Stanislavová
tel.: 220 910 314 (Po - Pá od 8:00 do 14:00)
mail: chalupy@a-tom.cz

Správce

Zdeněk Šmída
Slovanka 1350
470 01 Česká Lípa
mobil: 775 975 713
email: zdenek.smida@gmail.com

Nástup na základnu prosím oznamte správci telefonicky několik dní před pobytem a uveďte předpokládaný čas příjezdu, který dodržujte.

Kapacita

Maximálně pro 20 osob včetně vedoucích.

Ostatní praktické informace

Domeček slouží pro ubytování oddílů a slušných turistických skupin. Není primárně určen k jakýmkoliv oslavám. Ve výjimečných případech  (max. jednou za rok) povolíme takovouto „oslavnou akci“, je ovšem třeba složit předem zálohu 2000 Kč na úklid a případné poškozené věci.

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně objektu se prosím obraťte na správce pana Šmídu, tel: 775 975 713.

Ubytovaní plně odpovídají za škody způsobené na majetku asociace a jsou povinni tyto škody po dohodě s majitelem základny uhradit. Režijní náklady, které ústředí vynaloží na zajišťování opravy či shánění řemeslníků, budou k ceně za rozbité vybavení připočteny.

Nezapomeňte si pro pobyt v Domečku přivézt i prostředky první pomoci, Domeček jimi není vybaven. Dále vlastní spacáky, prostěradla, přezutí, utěrku a toaletní papír.

Rezervujte si prosím před odjezdem dostatek času na závěrečný úklid objektu. Pokud nebude správce s úklidem spokojen, nahlásí na ústředí pokutu pro hosta ve výši 500 Kč. Ta bude připočítána k ceně za nocleh a energii.

Návštěvníky žádáme o důsledné třídění odpadu tak, aby v popelnici skončil opravdu pouze směsný odpad. Kontejnery na plast, sklo a papír jsou vzdáleny 300 m od základny v protější ulici. Do popelnice nesmí v žádném případě horký popel!

Při úklidu věnujte zvýšenou pozornost dezinfekci veškerých prostor, které jste užívali. Dezinfekce bude na chatě k dispozici.

Upozornění

Vážení hosté,

pokud jste členy Asociace TOM či spřátelených spolků (LLM, KČT, skauti) a objednáváte pobyt na našich základnách i pro přátele, kteří členství ve spolcích nemají, sleva za ubytování se vztahuje pouze na vás, ne na celou skupinu.

Ve vyúčtovacím formuláři je možné vypsat po dnech, kdo byl na základně ubytován (zda člen či nečlen).

Domníváme se, že ceny na našich chalupách jsou příznivé i pro nečleny spolku a není fér slevy zneužívat.

Členství ubytovaných hostů budeme na ústředí ve spolupráci se správci namátkově kontrolovat.

Děkujeme za solidní jednání.

Do rezervačního formuláře byla přidána nová funkce

Pokud chcete, můžete zaškrtnout políčko, že souhlasíte se zveřejněním vašeho jména v přehledu obsazenosti. Ostatním uživatelům se tedy objeví vaše jméno s proklikem na mailovou adresu.
Kontakt lze využít pro domluvu na společný autobus (jeden oddíl přiveze, druhý oddíl odveze) nebo na domluvu, že si na chalupě chcete nechat o hodinku déle bagáž a jít ještě před odjezdem na procházku atd.
Rozhodnutí, zda kontakt na sebe zveřejníte, je čistě dobrovolné, nenajdete ho tedy automaticky u všech rezervací.

Ceník

U dlouhodobých rezervací negarantujeme stávající cenu za pronájem. Důvodem je zdražování všech možných vstupů, od nákladů za naftu pro správce, po drobný spotřební a úklidový materiál a investice na opravy objektů. Může se proto stát, že se cena u rezervací provedených např. 1 rok dopředu meziročně mírně zvýší o 10 či 20 Kč. Přijměte to prosím s pochopením.

Cena pro tomíky činí 60 Kč, pro LLM, KČT a skauty 70 Kč a pro ostatní 80 Kč. Cena za elektřinu je 7 Kč/kWh.

Cena pro dospělé i děti je jednotná, slevy dětem neposkytujeme.

Je stanoven minimální paušál 500 Kč za noc - pro všechny, jejichž celková platba za jednu noc je menší + elektřina.

Vánoční a silvestrovská sazba je dvojnásobná (od 23.12. do 2.1.). Dvojnásobná cena se počítá ze základní (tedy nejvyšší) částky a z té se odečítá sleva pro jednotlivé organizace. 

Opište si prosím počáteční a konečný stav elektroměru, ten pak vyplňte do vyúčtovacího formuláře, který vám po skončení pobytu přijde mailem.

Platba: platba za pobyt probíhá po skončení pobytu. Do mailu vám dorazí vyúčtovací formulář, který vyplníte a odešlete mailem. Na jeho základě vám dorazí taktéž mailem faktura, kterou platíte převodem na účet. Pokud platíte zálohu, zálohová faktura vám taktéž dorazí do mailu.

Storno

Pobyty do pěti dnů (víkendové a prodloužené):

Odhlášení pobytu více jak 14 dnů předem - zdarma

Odhlášení pobytu 7-14 dnů předem - 400 Kč

Odhlášení pobytu méně jak 7 dnů předem - 600 Kč

Týdenní a delší pobyty:

Odhlášení pobytu více jak 21 dnů předem - zdarma

Odhlášení pobytu 7-14 dnů předem - 600 Kč

Odhlášení méně jak 7 dnů předem - 1000 Kč

Záloha

Pro členy A-TOM - 500 Kč na týdenní pobyt, 1000 Kč na pobyt delší než jeden týden
Pro spřátelené organizace - 1000 Kč na týdenní pobyt, 3000 Kč na pobyt delší než jeden týden
Pro ostatní - 50% z ceny na prodloužené víkendy, týdenní a delší pobyty

Vánoční a silvestrovské pobyty:

Záloha ve výši 80% z ceny pobytu, splatná 3 měsíce před pobytem, vratná pouze při odhlášení do měsíce před pobytem.

Pokud si návštěvníci sami zkrátí pobyt a nenahlásí to včas na ústředí tomíků, peníze nevracíme.

 

Vybavení

Typ objektu

Základna sestává ze zděné budovy a dřevěné kůlny na kola.

Ubytování

Uvnitř naleznete společné místnosti s palandou pro 5 osob a ložnici s třípatrovou palandou pro 15 osob.

Topení

V Domečku jsou instalovány 3 elektrické přímotopy, ve velké místnosti jsou kamna na dřevo. Dřevo skladujte a připravujte v kůlně. Při ukončení pobytu musí být kamna vyhaslá a vyčištěná, zásoby dřeva (i třísek na podpal) je potřeba doplnit pro další skupinu. Při sekání třísek a špalků si vyvalte špalek z kůlny ven.

Sociální zařízení

V Domečku je k dispozici sprcha, teče zde teplá voda. Při mytí vždy, prosím, ihned vytírejte vodu na podlaze. Záchod prosím pravidelně a vydatně splachujte, v opačném případě hrozí, že se zacpe kanalizační přípojka. Bohužel má velmi malý spád.

Kuchyňka

V kuchyni vám je k dispozici nový elektrický sporák (bez trouby), mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, lednice a základní kuchyňské vybavení (hrnce, pánve, talíře, příbory, hrnky, sklenice, struhadlo...).

Vlhkost

V kuchyni je umístěn odvlhčovač vzduchu, který prosím zapínejte kdykoli dojde k orosení dlaždiček (zejména na jaře, na podzim a v zimě při větším vaření nebo mytí). Odvlhčovač zapnete i vypnete stejným tlačítkem, jen při vypínání musíte ještě minutu počkat, než se přístroj vypne sám. Poté vylejte nádobku s vodou a vypněte přístroj ze sítě. Instrukce případně poskytne správce.

Historie

Stavení u silnice má nízké popisné číslo, které svědčí o tom, že bylo postaveno v požehnané době rakousko-uherského císařství. První zápis dohledatelný v katastrální knize je z roku 1869. Dům byl pravděpodobně německým majetkem, v říjnu 1945 na něj byla uvalena národní správa. Od roku 1956 bylo stavení v majetku obce, v 80. letech sloužilo údajně jako agitační středisko Národní fronty.

S nápadem zakoupit jej přišla někdejší místopředsedkyně asociace Helena Landová. V říjnu 1994 jsme domek odkoupili od města Česká Lípa za 82 000 Kč. V následujících dvou letech jsme provedli dílčí úpravy, instalovali čističku odpadních vod. Naplno však Domeček (tak se mu ve spolku začalo postupně říkat) ožil až po výměně správců. Těmi se v roce 1997 stali Jiří a Zdeněk Šmídovi, v posledních letech se o správu domu dělí Zdeněk Šmída se svým otcem. Teprve ve spolupráci s nimi se podařilo přeměnit dosavadní skladiště v nejsevernější (do doby získání Sloupu) výspu tomíků. V přízemním domku je malá kuchyňka, sprchový kout, velká společenská místnost a sousedící malá ložnice, obě opatřené obřími palandami. U domku je uzamykatelný přístřešek na kola. Od roku 2006 je objekt napojen na obecní kanalizaci. V roce 2009 proběhla v Domečku rekonstrukce kuchyně, plánujeme i další úpravy interiéru. Dvacítka cestovatelů nalezne v Dubici skromné útočiště při svých cestách Českolipskem. Nocleh je tu za malý peníz - a turistických zážitků nepočítaně!

Tomáš Novotný

Mapa

Tipy na výlet