Dubice


Domeček v Dubici
Lokalita:
Česká Lípa
Kapacita:
20 osob

Zobrazit dostupnost

Rezervace >


Popis

Domeček v DubiciNa západním okraji České Lípy, v klidné části města, mají tomíci další ze svých základen. Domeček, jak jej nazvali, se v průběhu let stal útulným útočištěm dětí a vedoucích z celé České republiky. Zdejšími lákadly jsou zejména nedaleký pískovcový kaňon Robečského potoka zvaný Peklo, muzeum v České Lípě, skalní hrad Sloup, hrad Bezděz, Máchovo jezero, blízkost tří chráněných území Lužických hor, Českého středohoří a Kokořínska. Doslova „coby kamenem dohodil“ je to také do podmanivé přírody národního parku Labské pískovce. Po posledních stavebních úpravách je Domeček ideální jako cykloturistická základna pro 20 cyklistů.

Obsazování

Chalupu obsazuje ústředí v Roztokách na telefonu 220 910 314 (Po - Pá od  8.00 do 14.00) - Denisa Stanislavová (chalupy@a-tom.cz). Správcem je Zdeněk Šmída (zdenek.smida@gmail.com), který však chalupu neobsazuje. Nástup na chatu oznamte správci vždy včas a uveďte předpokládaný příjezd (viz. návratka). Během pobytu udržujte na chatě pořádek, rozbité věci a závady nahlaste správci při předávání chaty.

Upozorňujeme, že během pobytu je nutné dodržovat všechna aktuální vládní protiepidemická opatření.

 

UPOZORNĚNÍ

Vážení hosté,

pokud jste členy Asociace TOM či spřátelených spolků (LLM, KČT, skauti) a objednáváte pobyt na našich základnách i pro přátele, kteří členství ve spolcích nemají, sleva za ubytování se vztahuje pouze na vás, ne na celou skupinu.

Ve vyúčtovacím formuláři je možné vypsat po dnech, kdo byl na chalupě ubytován (zda člen či nečlen).
Domníváme se, že ceny na našich chalupách jsou příznivé i pro nečleny spolku a není fér slevy zneužívat.

Členství ubytovaných hostů budeme na ústředí ve spolupráci se správci namátkově kontrolovat.

Děkujeme za solidní jednání.

 

 

Do rezervačního formuláře  byla přidána nová funkce.
Pokud chcete, můžete zaškrtnout políčko, že souhlasíte se zveřejněním vašeho jména v přehledech obsazenosti. Ostatním uživatelům se tedy objeví vaše jméno s proklikem na mailovou adresu.
Kontakt lze využít pro domluvu na společný autobus (jeden oddíl přiveze, druhý oddíl odjede), na domluvě, že si na chalupě chcete nechat o hodinku déle bagáž a jít ještě před odjezdem na procházku atd.
Rozhodnutí, zda kontakt na sebe zveřejníte, je čistě dobrovolné, nenajdete ho  tedy automaticky u všech rezervací.

 

Adresa základny

Dubice 67
470 01 Česká Lípa

Popis cesty

Z hlavního nádraží v České Lípě je možno použít pro cestu do Domečku MHD č. 203 - jízdné se platí u řidiče, zastávka je před hlavním nádražím. Zastávka autobusu je hned u Domečku - je to první zastávka poté, co podjedete pod parovodem s nápisem „Fehrer“. Doba jízdy je asi necelých 10 min. Případně lze jít pěšky - od rozcestníku turistických značených cest po červené značce (na rozcestníku je již směrovka k Domečku). Cesta vám bude trvat maximálně pohodlných 45 min (30 min středně rychlé chůze).

Správce

Zdeněk Šmída
Slovanka 1350
470 01 Česká Lípa
mobil: 775 975 713
email: zdenek.smida@gmail.com

Kapacita

Základna je určena vždy maximálně pro 20 osob včetně vedoucích.

Ostatní praktické informace

  • Upozorňujeme, že  ubytovaní plně odpovídají za škody způsobené na majetku asociace a jsou povinni tyto škody po dohodě s majitelem základny uhradit.
  • Režijní náklady, které ústředí vynaloží na zajišťování opravy či shánění řemeslníků, budou k ceně za rozbité vybavení připočteny.
  • Nezapomeňte si pro pobyt v chalupě přivézt i prostředky PRVNÍ POMOCI, chalupa jimi není vybavena.
  • Nutný je vlastní spacák, toal.papír.

Ceník

Cena za ubytování platné od 1.11.2021:

Cena pro tomíky činí 50,- Kč, pro LLM, KČT a skauty 60,- Kč a pro ostatní 70,- Kč. Cena za energii je 5,- Kč/kWh.

Je stanoven minimální paušál 400,- Kč za noc (pro všechny, jejichž celková platba za jednu noc je menší) + elektřina.

Platbu za ubytování prosíme odeslat na účet č. 164456389/0800 pod variabilním symbolem složeným z čísla faktury, kterou Vám po pobytu vystavíme.

Vánoční a silvestrovská sazba je dvojnásobná (od 23.12. - 2.1.).

STORNO:

Pobyty do pěti dnů (víkendové a prodloužené):

Odhlášení pobytu více jak 14 dnů předem - zdarma

Odhlášení pobytu 7- 14 dnů předem – 400,- Kč

Odhlášení pobytu méně jak 7 dnů předem - 600,- Kč

Týdenní a delší pobyty:

Odhlášení pobytu více jak 21 dní před pobytem - zdarma

Odhlášení pobytu 7-14 dní před pobytem - 600,- Kč

Odhlášení méně jak 7 dní - 1000,- Kč

Vánoční a silvestrovské pobyty:

Záloha na pobyt 80% z ceny pobytu, vratná pouze při odhlášení do měsíce dní před pobytem.

Záloha na dlouhodobé pobyty:

Pro členy A-TOM 500,- Kč na týdenní pobyt, 1000,- Kč na pobyt delší než jeden týden.
Pro spřátelené organizace 1000,- Kč na týdenní pobyt, 3000,- Kč na delší pobyt.
Pro ostatní 50% z ceny na prodloužené víkendy, týdenní a delší pobyty.

Pokud si návštěvníci sami zkrátí pobyt a nenahlásí to včas na ústředí tomíků, peníze nevracíme.

Vybavení

Typ objektu

Základna sestává ze zděné budovy a dřevěné kůlny na kola.

Typ ubytování

Uvnitř naleznete společné místnosti s palandou pro 5 osob, ložnice s třípatrovou palandou pro 15 osob - nutný vlastní spacák.

Topení

V Domečku jsou instalovány 3 elektrické přímotopy, ve velké místnosti jsou kamna na dřevo. Dřevo skladujte a připravujte v kůlně. Při ukončení pobytu musí být kamna vyhaslá a vyčištěná, zásoby dřeva (i třísek na podpal) budou doplněny pro další skupinu. Při sekání třísek a špalků si vyvalte špalek z kůlny ven.

Sociální zařízení

V Domečku je k dispozici sprcha, teče zde teplá voda. Při mytí vždy, prosím, ihned vytírejte vodu na podlaze. Záchod prosím pravidelně a vydatně splachujte, v opačném případě hrozí, že se zacpe kanalizační přípojka. Bohužel má velmi malý spád.

Kuchyňka

V kuchyni vám je k dispozici nový elektrický sporák (bez trouby), mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, lednice a základní kuchyňské vybavení (hrnce, pánve, talíře, příbory, hrnky, sklenice, struhadlo...).

Vlhkost

V kuchyni je umístěn odvlhčovač vzduchu, který prosím zapínejte kdykoli dojde k orosení dlaždiček (zejména na jaře, v zimě a na podzim, při větším vaření nebo mytí). Odvlhčovač zapnete i vypnete stejným tlačítkem, jen při vypínání musíte ještě minutu počkat, než se přístroj vypne sám. Poté vylejte nádobku s vodou a vypněte přístroj ze sítě. Instrukce samozřejmě poskytne správce.

Historie

Stavení u silnice má nízké popisné číslo, které svědčí o tom, že bylo postaveno v požehnané době rakousko-uherského císařství. První zápis dohledatelný v katastrální knize je z roku 1869. Dům byl pravděpodobně německým majetkem, v říjnu 1945 na něj byla uvalena národní správa. Od roku 1956 bylo stavení v majetku obce, v 80. letech sloužilo údajně jako agitační středisko Národní fronty.

S nápadem zakoupit jej přišla někdejší místopředsedkyně asociace Helena Landová. V říjnu 1994 jsme domek odkoupili od města Česká Lípa za 82 000 Kč. V následujících dvou letech jsme provedli dílčí úpravy, instalovali čističku odpadních vod. Naplno však Domeček (tak se mu ve spolku začalo postupně říkat) ožil až po výměně správců. Těmi se v roce 1997 stali Jiří a Zdeněk Šmídovi, v posledních letech se o správu domu dělí Zdeněk Šmída se svým otcem. Teprve ve spolupráci s nimi se podařilo přeměnit dosavadní skladiště v nejsevernější (do doby získání Sloupu) výspu tomíků. V přízemním domku je malá kuchyňka, sprchový kout, velká společenská místnost a sousedící malá ložnice, obě opatřené obřími palandami. U domku je uzamykatelný přístřešek na kola. Od roku 2006 je objekt napojen na obecní kanalizaci. V roce 2009 proběhla v Domečku rekonstrukce kuchyně, plánujeme i další úpravy interiéru. Dvacítka cestovatelů nalezne v Dubici skromné útočiště při svých cestách Českolipskem. Nocleh je tu za malý peníz – a turistických zážitků nepočítaně!

Tomáš Novotný

Mapa

Tipy na výlet