Dobrá Voda


Dobrá Voda u Telče
Lokalita:
Telč
Kapacita:
47 osob

Zobrazit obsazenost >

Rezervace >


Popis

Dobrá Voda u Telče - logoV letech 2011-2012 prošel objekt generální rekonstrukcí díky prostředkům od ministerstva školství.

Základna je určena pro letní provoz.

Od listopadu do března je základna uzavřena. Jedinou výjimkou může být vánoční či silvestrovský pobyt (dvojnásobek běžné ceny), jehož souvislá délka přesáhne 4 noci včetně pro nejméně 6 osob. Důvodem je obtížná vytopitelnost základny (topí se pouze v kamnech ve společenské místnosti, teplo je cca 4 metry od kamen), pokojíky vytápěny nejsou. Po dohodě s panem správcem lze zapůjčit jedno elektrické topidlo, víc topení ale zapojovat nelze! Na zimu se rovněž vypouští voda z toalet a umýváren, proto kratší pobyty nemůžeme umožňovat.

Obsazování

Základnu obsazuje ústředí v Roztokách, telefon 220 910 314 (Po - Pá od  8.00 do 14.00) - Zuzana Antošová (chalupy@a-tom.cz). Nástup na základnu oznamte správci vždy včas a uveďte předpokládaný příjezd. Během pobytu udržujte na základně pořádek, rozbité věci a závady nahlaste správci při předávání chaty.

UPOZORNĚNÍ

Vážení hosté,

pokud jste členy Asociace TOM či spřátelených spolků (LLM, KČT, skauti) a objednáváte pobyt na našich základnách i pro přátele, kteří členství ve spolcích nemají, sleva za ubytování se vztahuje pouze na vás, ne na celou skupinu.

Ve vyúčtovacím formuláři je možné vypsat po dnech, kdo byl na chalupě ubytován (zda člen či nečlen).
Domníváme se, že ceny na našich chalupách jsou příznivé i pro nečleny spolku a není fér slevy zneužívat.

Členství ubytovaných hostů budeme na ústředí ve spolupráci se správci namátkově kontrolovat.

Děkujeme za solidní jednání.

 

 

Do rezervačního formuláře  byla přidána nová funkce.
Pokud chcete, můžete zaškrtnout políčko, že souhlasíte se zveřejněním vašeho jména v přehledech obsazenosti. Ostatním uživatelům se tedy objeví vaše jméno s proklikem na mailovou adresu.
Kontakt lze využít pro domluvu na společný autobus (jeden oddíl přiveze, druhý oddíl odjede), na domluvě, že si na chalupě chcete nechat o hodinku déle bagáž a jít ještě před odjezdem na procházku atd.
Rozhodnutí, zda kontakt na sebe zveřejníte, je čistě dobrovolné, nenajdete ho  tedy automaticky u všech rezervací.

Adresa základny

Dobrá Voda
pošta Mrákotín
588 54

Popis cesty

Z Mrákotína (okres Jihlava, kraj Vysočina) se vydáte po menší silnici směrem na Dobrou Vodu, autem cca 5 minut. Projedete Dobrou Vodu, malou obcí s bizarní autobusovou zastávkou a vyjedete z ní ven. Pokud po levé straně uvidíte kapličku, o kousek dál rybníček - větší kaluž s malým vodníkem, pak jste správně. Mírně zahnete doleva a hned po pravé straně narazíte na odbočku - polní cestu, kde je již ukazatel Dobrá Voda - základna tomíků. Základna je umístěna ve hvozdech o několikset metrů dále.

GPS: na rozcestí s naší směrovkou, kde musíte ze silnice uhnout na polní cestu doprava:

49.1766531N

15.3749081E

Vyzvednutí klíčů od základny ( a následné vrácení):

Veselých

Mrákotín 57 ( Veselých ale objektu nesprávcují, pouze předávají klíče)
588 54 Mrákotín
mobil: Aleš Veselý (777 955 003 )

Kapacita

V budově 37 osob na postelích,  v samostatné chatě je 10 postelí.

Ostatní praktické informace

Upozorňujeme, že  ubytovaní plně odpovídají za škody způsobené na majetku asociace a jsou povinni tyto škody po dohodě s majitelem základny uhradit.

Režijní náklady, které ústředí vynaloží na zajišťování opravy či shánění řemeslníků, budou k ceně za rozbité vybavení připočteny.

Dodržujte prosím noční klid, je přísně zakázáno pouštět hlasitě reprodukovanou hudbu z oken a rušit tak okolní chataře. Uvnitř objektu smí hudba hrát tlumeně.

Nezapomeňte si pro pobyt v chalupě přivézt i prostředky PRVNÍ POMOCI, chalupa jimi není vybavena.

Nutné jsou spacáky, toal.papír, jar, houbičky.

Ceník

Cena za ubytování od 5.1.2021:

Cena pro tomíky činí 70,-Kč, LLM, KČT a skauty 80,-Kč a ostatní 90,-Kč. Cena za kWh je 6 Kč.

Platba musí být odeslána na ústřední účet č. 164456389/0800 pod variabilním symbolem složeným z čísla faktury, kterou Vám po pobytu vystavíme.

Vánoční a silvestrovská sazba je dvojnásobná (od 23.12 do 2.1.). Dvojnásobná cena se počítá ze základní (tedy nejvyšší) částky a z té se odečítá sleva pro jednotlivé organizace.

STORNO:

Pobyty do pěti dnů (víkendové a prodloužené):

Odhlášení pobytu více jak 14 dnů předem - zdarma

Odhlášení pobytu 7- 14 dnů předem – 400 Kč

Odhlášení pobytu méně jak 7 dnů předem - 600 Kč

Týdenní a delší pobyty:

Odhlášení pobytu více jak 21 dní před pobytem - zdarma

Odhlášení pobytu 7-14 dní před pobytem - 600 Kč

Odhlášení méně jak 7 dní - 1000 Kč

 

Záloha na dlouhodobé pobyty

Pro členy A-TOM 500,- Kč na týdenní pobyt, 1000,- na pobyt delší než jeden týden.
Pro spřátelené organizace 1000,-Kč na týdenní pobyt, 3000,- Kč na delší pobyt.
Pro ostatní 50 % z ceny na prodloužené víkendy, týdenní a delší pobyty.

Pokud si návštěvníci sami zkrátí pobyt a nenahlásí to včas na ústředí tomíků, peníze nevracíme.

 

 

Vybavení

Typ objektu

Velká zděná budova s dřevěným obkladem, letní jídelna, k dispozici venkovní hřiště na míčové hry.

Typ ubytování

V budově spaní na lůžkách a na palandách, nutný vlastní spacák, pro dlouhodobější pobyty doporučujeme i prostěradlo.

Topení

V kuchyni velká kamna na dřevo (dá se na nich i vařit), v jídelně menší, ale výkonná kamínka také na dřevo.

Sociální zařízení

Od června 2008 je základna vybavena novými sprchami a toaletami, a to jak v lese, cca 40 metrů od hlavní budovy, tak v podzemí ubytovny. Prosím, udržujte v nich bezvadný pořádek!

Kuchyňka

Funkční, vybavená - sporák s vařičem (elektrický či propanbutanový), uvaří se pro 50 osob, nádobí a příbory jsou pro zhruba 35 osob.

Historie

V roce 2000 zpracovalo ústředí (jmenovitě Vítek Madron a Zdeněk Šmída) projekt, kterým jsme se ucházeli o někdejší svazácký majetek v katastrálním území Mrákotín u Telče. Byli jsme úspěšní.

Poslanci nám základnu s vábným názvem Dobrá Voda přiklepli v listopadu roku 2001. Dobrá Voda ale krátce nato pořádně zabublala. Areál do té doby užíval třešťský Dům dětí a mládeže a tamní radnice se rozhodně nesmířila s faktem, že byl jejich objekt zařazen mezi svazácký majetek. Poté, co katastrální úřad v Telči vyhověl spřízněným žadatelům a odmítl přepsat Dobrou Vodu na Fond dětí a mládeže, rozhořel se víc než tříletý soudní spor. Stáli jsme po celou dobu vědomě zcela stranou sporu. V Třešti kolem věci totiž panovala lehká hysterie, nechyběly ani dramatické novinové články místních žurnalistů. Měli jsme s Fondem dětí a mládeže své zkušenosti a chápali jsme, jak obtížné je vydat oblíbenou (byť bídně udržovanou) základnu někomu od Prahy. Po dvoukolovém soudním sporu mezi Fondem dětí a mládeže a Třeští nabyl v září roku 2005 právní moci rozsudek, který stanovil jako vlastníka nemovitosti Českou republiku.

Krátce nato nám fond základnu v účetní hodnotě 894 tisíc korun protokolárně předal a my se dohodli s radnicí v Třešti i tamním sdružením Kamarád na vzájemně výhodné spolupráci. Sdružení nám ponechalo v objektu veškerý inventář, na oplátku si základnu na část prázdnin pronajímá jen za režijní náklady.

Dřevostavba postavená v roce 1968 má nicméně dobu své největší slávy již dávno za sebou. Jestliže ubytovací a kuchyňské prostory jsou v současné době na samé hranici své životnosti, podzemní sprchy a toalety vystavěné separátně v lese bylo třeba zásadně zrekonstruovat ihned. Podařilo se nám to díky podpoře ministerstva školství na přelomu let 2007 a 2008 více než půlmilionovým nákladem, další úpravy budou jistě následovat. I tak patří základna s kapacitou cca 50 osob pouze k sezónním. Skromný interiér i poněkud ošuntělý plášť vynahrazuje krásná poloha v lese, blízkost koupání, malebné Telče i dalších krás Vysočiny.

 

Tomáš Novotný

Mapa

Tipy na výlet

Areál Dobrá Voda se nachází nedaleko města Třešť, která známá především svou tradicí řezbářství a betlémářství. Zde je proto možno shlédnout stálou expozici betlémů řezbářů místních i z okolí, která je instalována v Schumpeterově domě.

K zahození jistě není ani procházka do okolních lesů, především do 3km vzdálené Národní přírodní rezervaci Velký špičák (733 m.n.m).

Telč - 11 km od Třeště najdete malebné městečko Telč, které rozhodně stojí za návštěvu! Pro historickou cenu památek a pro jedinečně dochované náměstí byla Telč roku 1970 vyhlášena městskou památkovou rezervací a v roce 1992 zapsána na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Jihlava - starobylé, nejstarší horní město v Čechách. Celá městská památková rezervace – jedinečná kombinace gotické, renesanční a barokní architektury – potěší každého obdivovatele uměleckých památek a dávné historie. Městská památková rezervace byla vyhlášena v roce 1951 (nové znění 1982). V historickém středu se nachází 213 památkově chráněných objektů, z toho 70 památek.

Roštejn - nedaleko Třeště leží hrad Roštejn. Původně obranný hrad s typickou sedmibokou věží, byl v renesanci přestavěn na lovecký zámek. Po požáru roku 1915 byl opuštěn a pustl. Na přelomu 50. A 60.let proběhla komplexní rekonstrukce, která dala hradu jeho dnešní podobu.
V jeho interiérech jsou umístěny některé z expozic Muzea Vysočiny - příroda Jihlavských vrchů, cínařství a kamenictví a Vysočině, historie hradu.
Část bývalé obory pod hradem tvoří botanickou rezervaci.