Sloup - ubytovna


Sloup - ubytovna
Lokalita:
Sloup v Čechách
Kapacita:
40 osob

Zobrazit dostupnost

Rezervace >


Popis

Sloup - ubytovna - logoObjekt má kapacitu 32 osob na postelích a cca 10 na karimatkách. V objektu je společná jídelna s kuchyní, kde bez problémů uvaříte pro 15 až 20 lidí, vaření pro větší partu trvá déle. V ubytovně se nachází dívčí a chlapecké sprchy. Kuchyňská linka je vybavena lednicí, myčkou, teplou vodou, nádobím pro cca 25 lidí, příbory a hrnci. V patře je velká společenská místnost s vybavením pro stolní tenis a s příjemnými křesílky. Ve společenské místnosti je přísně zakázáno jíst a kouřit. Vlastní spacáky jsou pro pobyt nezbytností, ložní prádlo pro tuto budovu neposkytujeme.

Obsazování

Chalupu obsazuje ústředí v Roztokách, telefon 220 910 314 - Denisa Stanislavová (chalupy@a-tom.cz). Správcem základny je pan Jiří Beneš (jiri.benes@cbox.cz), který ale objekt neobsazuje. Nástup na chatu oznamte správci vždy včas a uveďte předpokládaný příjezd (viz. návratka). Během pobytu udržujte na chatě pořádek, rozbité věci a závady nahlaste správci při předávání chaty.

Upozorňujeme, že během pobytu je nutné dodržovat všechna aktuální vládní protiepidemická opatření.

 

UPOZORNĚNÍ

Vážení hosté,

pokud jste členy Asociace TOM či spřátelených spolků (LLM, KČT, skauti) a objednáváte pobyt na našich základnách i pro přátele, kteří členství ve spolcích nemají, sleva za ubytování se vztahuje pouze na vás, ne na celou skupinu.

Ve vyúčtovacím formuláři je možné vypsat po dnech, kdo byl na chalupě ubytován (zda člen či nečlen).
Domníváme se, že ceny na našich chalupách jsou příznivé i pro nečleny spolku a není fér slevy zneužívat.

Členství ubytovaných hostů budeme na ústředí ve spolupráci se správci namátkově kontrolovat.

Děkujeme za solidní jednání.

Do rezervačního formuláře  byla přidána nová funkce.
Pokud chcete, můžete zaškrtnout políčko, že souhlasíte se zveřejněním vašeho jména v přehledech obsazenosti. Ostatním uživatelům se tedy objeví vaše jméno s proklikem na mailovou adresu.
Kontakt lze využít pro domluvu na společný autobus (jeden oddíl přiveze, druhý oddíl odjede), na domluvě, že si na chalupě chcete nechat o hodinku déle bagáž a jít ještě před odjezdem na procházku atd.
Rozhodnutí, zda kontakt na sebe zveřejníte, je čistě dobrovolné, nenajdete ho  tedy automaticky u všech rezervací.

Adresa základny

Základna Asociace TOM
Lesní ulice 325
471 52 Sloup v Čechách

Popis cesty

Základna je dostupná vlakem přes Nový Bor, busem přímo do Sloupu, auty a pěšky taktéž. Cesta: centrum obce Sloup, za hasičskou zbrojnicí do Lesní ulice, vlevo roubenka, vpravo se tyčí továrnická vila. Ubytovna je asi 100 metrů nad ní.

 

Správce

Jiří Beneš
Lesní 219
471 52 Sloup v Čechách
mobil: 604 714 344 (jen v nutných případech)
e-mail: jiri.benes@cbox.cz

Ve všední dny vás pan správce může ubytovat až po 15. hodině, dříve rozhodně ne - chodí do zaměstnání. To samé platí při převzetí základny při odjezdu ve všední dny - pouze po 15. hodině. Prosím akceptujte stoprocentně tuto skutečnost.

Kapacita

Objekt má kapacitu 32 osob na postelích, 10-15 na karimatkách. V objektu je společná jídelna s kuchyní, kde bez problémů uvaříte pro 15 až 20 lidí.

Rozpis pokojů: 1 x 6 lůžkový, 3 x 4 lůžkový, 2 x 3 lůžkový a v patře 2 x 4 lůžkový pokoj.

Ostatní praktické informace

Upozorňujeme, že ubytovaní plně odpovídají za škody způsobené na majetku asociace a jsou povinni tyto škody po dohodě s majitelem základny uhradit.

Režijní náklady, které ústředí vynaloží na zajišťování opravy či shánění řemeslníků, budou k ceně za rozbité vybavení připočteny.

Grilujte prosím pouze u ohniště, na jiná místa na pozemku kolem základny gril nepřenášejte, ani s ním jinde nemanipulujte. Děkujeme.

Nezapomeňte si pro pobyt v chalupě přivézt i prostředky PRVNÍ POMOCI, chalupa jimi není vybavena.

Nutný je vlastní spacák, přezutí a toal. papír.

Likvidace odpadu

Těsně pod herberkem-vilou (cca 30 metrů od našich vrat) najdete kontejnery na tříděný odpad. Nenechávejte prosím proto v ubytovně žádný odpad, vše odneste do kontejnerů!

Prosíme, abyste panu správci hlásili všechny cizí státní příslušníky! Děkujeme za pochopení.

Ceník

Ceny za ubytování platné od 1.11.2021:

Cena pro tomíky činí 70,- Kč, pro LLM, KČT a skauty 90,- Kč a pro ostatní 120,- Kč. Cena za energii činí 6,- Kč/kWh, za plyn 16,- Kč/m3.

Je stanoven minimální paušál 800,- Kč za noc (pro všechny, jejichž celková platba za jednu noc je menší) + energie.

Platba musí být odeslána na ústřední účet č. 164456389/0800 pod variabilním symbolem složeným z čísla faktury, kterou Vám po skončení pobytu zašleme.

Zálohovou fakturu vám pošleme mailem, budou na ní veškeré podklady pro platbu.

Vánoční a silvestrovská sazba je dvojnásobná (od 23.12 do 2.1.). Dvojnásobná cena se počítá ze základní (tedy nejvyšší) částky a z té se odečítá sleva pro jednotlivé organizace.

 

STORNO:

Pobyty do pěti dnů (víkendové a prodloužené):

odhlášení pobytu více jak 14 dnů předem  - zdarma

odhlášení pobytu 7- 14 dnů předem – 400,- Kč

odhlášení pobytu méně jak 7 dnů předem - 600,- Kč

Týdenní a delší pobyty: 

Odhlášení pobytu více jak 21 dní před pobytem - zdarma

odhlášení pobytu 7-14 dní před pobytem - 600,- Kč 

Odhlášení méně jak 7 dní 1000,- Kč

Vánoční a silvestrovské pobyty: záloha na pobyt 80% z ceny pobytu, vratná pouze při odhlášení do měsíce před pobytem.

Záloha na dlouhodobé pobyty:

Pro členy A-TOM 500,- Kč na týdenní pobyt, 1000,- Kč na pobyt delší než jeden týden
Pro spřátelené organizace 1000,- Kč na týdenní pobyt, 3000,- Kč na delší pobyt
Pro ostatní 50% z ceny na prodloužené víkendy, týdenní a delší pobyty

 

Pokud si návštěvníci sami zkrátí pobyt a nenahlásí to včas na ústředí tomíků, peníze nevracíme.

 

 

Vybavení

Typ objektu

Zděný patrový dům

Typ ubytování

Postele - nutný vlastní spacák, 33 míst na postelích, ostatní na karimatkách. V přízemí najdete 6 pokojů, v patře jsou 2. V zimním období je třeba počítat s větší spotřebou plynu na vytápění, zvláště pokud používáte velkou společenskou místnost.

Topení

Plynové topení

Sociální zařízení

Sprcha a teplá voda v nově zrekonstruovaných sociálních zařízeních. Ve Sloupu je zřízeno vozíčkářské wc včetně sprchy. Přístup není sice klasicky bezbariérový, ale prahy a nájezdy v přízemí jsou poměrně nízké a poměrně snadno (s malou pomocí) překonatelné. Při úklidu používejte prosím pouze takové čistící prostředky, které neponičí dlaždičky (v žádném případě ne SAVO). Děkujeme.

Kuchyňka

K dispozici je lednice, elektrický sporák, trouba, mikrovlnka, rychlovarná konvice, nádobí a příbory pro cca 25 osob.

Milí návštěvníci,

setkáváme se na našich základnách bohužel s takovým nešvarem, že se nám opakovaně ztrácí nerezové nádobí. Berte prosím proto s pochopením výzvu správců, pokud budou chtít před odjezdem při předávání chalupy toto nádobí včetně nožů a pánví předložit. Děkujeme.

Vážení hosté,

upozorňujeme, že v této základně jsou součástí vybavení zrestaurované a funkční světla a některé kusy nábytku. Tyto věci se již nevyrábějí nebo jsou obtížně sehnatelné. Pokud budou během vašeho pobytu zničeny, budeme požadovat náhradu škody v plné výši nebo zakoupení nového.

Historie

Doslova pár metrů od herberku stojí ubytovna. Podle pamětníků stávalo na jejím místě kdysi dřevěné stavení, roubenka. Později, v době, kdy měla spodní vila sloužit jako veterinární ošetřovna, zde byly stáje pro zvířata. Nu a dnes tu žijí…tomíci, skauti, pionýři, zkrátka každý, kdo projeví zájem se zde ubytovat. Patrové stavení vzniklo v sedmdesátých letech a při převzetí nebylo zdaleka tak zchátralé, jako dům spodní. V letech 2005-2009 jsme jej díky prostředkům ministerstva školství opravili, nově vybavili a vybudovali zde chybějící kuchyni s jídelnou.

Provoz ubytovny je zcela oddělen od provozu herberku. Návštěvníkům slouží rozlehlá klubovna, renovované sociální zařízení, jídelna s moderním kuchyňským koutem, krbem a skromné pokojíky, ve kterých se může ubytovat 33 osob. Prostorný pozemek zrovna zve ke hrám, k dispozici je i ohniště. Ubytovna je již několik let populárním cílem pro mladé lidi z celé republiky. Probíhá zde letní táborová škola i republikové finále soutěže Jednadvacítka. Přívětivá cena a krásné okolí z ní dělají příjemné místo pro výpravy doslova všeho druhu.

Tomáš Novotný

Mapa

Tipy na výlet

 • Sklářské muzeum Nový Bor - Sklářské muzeum dokumentuje stylový a technologický vývoj českého skla od 17. do 20. století. Stálou expozici obohacují archivní materiály, unikátní modely dílen a ukázky pracovních postupů. více info
 • Modlivý důl - do skály vytesaná kaplička s novogotickým portálem. Nachází se pod kopcem Slavíček v pískovcovém skalním městě Svojkovské skály.
 • Samuelova jeskyně - dvě skalní místnosti vyhloubené Samuelem Görnerem, který zde v 18.století brousil čočky do brýlí a dalekohledů. Z obce Sloup sem vede místní značení.
 • Havraní skály - sedm pískovcových skal s vyhlídkou do dalekého okolí u obce Radvanec. V Radvanci doporučujeme zaparkovat auto.
 • Klíč - osamocený strmý kopec s krásným kruhovým rozhledem. Jihozápadní svah pokryt kamenným mořem. Pod kopcem pramení Kamzičí studánka. Doporučujeme začít výlet v obci Svor či Novém Boru, kde lze zaparkovat auto a trasu si tak zkrátit.
 • Pustý kostel - jedna z uměle vyhloubených jeskyň, které při toku potoku Svitávky vznikly díky těžbě písku. Nedaleko je i několik desítek metrů dlouhý bývalý náhon kompletně vytesaný ve skále, který je přístupný. Auto lze zaparkovat přímo u silničního mostu či v obci Svitava.
 • Radvanecký rybník - pouhých pár set metrů vzdálený rekreační rybník s příjemným zázemím umožňující aktivní odpočinek spojený s koupáním či plážovým sportem.
 • Panská skála - nejstarší geologická rezervace v České republice tvořená čedičovými sloupci o průměru 20-40 cm a dlouhými až 12 metrů. Parkovat lze přímo pod skalou.
 • Sloup - rekreační obec s mnoha možnostmi vyžití. Na jižním konci na pískovcovém suku se nachází zbytky Skalního hradu Sloup, který ční 40 m nad údolí. Sloup v Čechách své okolí zpřístupnil mnoha místními turistickými vyhlídkovými okruhy, které vás zavedou do Samuelovy jeskyně, k hradu, do lesního divadla a dále.
 • Zámek Zákupy - renesanční zámek s rozhlednou zámeckou zahradou. V obci též možnost koupání.
 • Česká Lípa - správní centrum v oblasti s historickým centrem. Za zmínku stojí zřícenina vodního hradu Lipý se sousedním renesančním letohrádkem Červeným domem. Dále je možno navštívit vlastivědné muzeum či příjemně si odpočinout v secesní kavárně Unionka.
 • Nový Bor - sklářské středisko, o čemž dokládá muzeum na náměstí. Při výjezdu směr Radvanec se nachází unikátní lesní hřbitov s několika pomníky (např. rumburských hrdinů, kteří zde byli popraveni).