Sloup - ubytovna


Lokalita:
Sloup v Čechách
Kapacita:
42 osob

Zobrazit dostupnost

Rezervace >


Popis

Sloup - ubytovna - logo

Ubytovna stojí doslova pár metrů od herberku. Její provoz je od provozu herberku zcela oddělen. Návštěvníkům slouží rozlehlá klubovna, renovované sociální zařízení, jídelna s moderním kuchyňským koutem, krbem a skromné pokojíky, ve kterých se může ubytovat 32 osob na postelích a dalších cca 10-15 na karimatkách. V patře je velká společenská místnost s vybavením pro stolní tenis a s příjemnými křesílky. Ve společenské místnosti je přísně zakázáno jíst a kouřit.

Prostorný pozemek zrovna zve ke hrám, k dispozici je i ohniště. Ubytovna je již několik let populárním cílem pro mladé lidi z celé republiky. Probíhá zde letní táborová škola i republikové finále soutěže Jednadvacítka. Přívětivá cena a krásné okolí z ní dělají příjemné místo pro výpravy doslova všeho druhu.

Adresa základny

Lesní 205
471 52 Sloup v Čechách

Popis cesty

Základna je dostupná vlakem přes Nový Bor, busem přímo do Sloupu, auty a pěšky taktéž. Cesta: centrum obce Sloup, za hasičskou zbrojnicí do Lesní ulice, vlevo roubenka, vpravo se tyčí továrnická vila-herberk. Ubytovna je asi 100 metrů nad ní.

Obsazování

Základnu obsazuje ústředí v Roztokách:

Denisa Stanislavová
tel.: 220 910 314 (Po - Pá od 8:00 do 14:00)
mail: chalupy@a-tom.cz

Správce

Jiří Beneš
Lesní 219
471 52 Sloup v Čechách
mobil: 604 714 344 (jen v nutných případech, nejpozději do 21 hod.)
mail: jiri.benes@cbox.cz

Na času příjezdu do ubytovny se prosím telefonicky domluvte se správcem alespoň 3 dny před příjezdem. Stejně tak si dohodněte čas odjezdu (čas odjezdu uvedený v rezervačním formuláři je orientační).

Kapacita

32 osob na postelích, 10-15 na karimatkách. V přízemí najdete 6 pokojů, v patře jsou 2.

Ostatní praktické informace

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně objektu se prosím obraťte na správce pana Beneše, tel: 604 714 344.

Prosím hlaste všechny cizí státní příslušníky - platí zde přihlašovací povinnost zahraničních hostů pro cizineckou policii.

Ubytovaní plně odpovídají za škody způsobené na majetku asociace a jsou povinni tyto škody po dohodě s majitelem základny uhradit. Režijní náklady, které ústředí vynaloží na zajišťování opravy či shánění řemeslníků, budou k ceně za rozbité vybavení připočteny.

Upozorňujeme, že v této základně jsou součástí vybavení zrestaurovaná a funkční světla a některé kusy nábytku. Tyto věci se již nevyrábějí nebo jsou obtížně sehnatelné. Pokud budou během vašeho pobytu zničeny, budeme požadovat náhradu škody v plné výši nebo zakoupení nových.

Nezapomeňte si pro pobyt v ubytovně přivézt i prostředky první pomoci, ubytovna jimi není vybavena. Dále vlastní spacáky a prostěradla, přezutí, utěrku a toaletní papír.

Rezervujte si prosím před odjezdem dostatek času na závěrečný úklid objektu.

Při úklidu věnujte zvýšenou pozornost dezinfekci veškerých prostor, které jste užívali. Dezinfekce bude na chatě k dispozici.

Grilujte prosím pouze u ohniště, na jiná místa na pozemku kolem základny gril nepřenášejte, ani s ním jinde nemanipulujte. Děkujeme.

Upozornění

Vážení hosté,

pokud jste členy Asociace TOM či spřátelených spolků (LLM, KČT, skauti) a objednáváte pobyt na našich základnách i pro přátele, kteří členství ve spolcích nemají, sleva za ubytování se vztahuje pouze na vás, ne na celou skupinu.

Ve vyúčtovacím formuláři je možné vypsat po dnech, kdo byl na základně ubytován (zda člen či nečlen).

Domníváme se, že ceny na našich chalupách jsou příznivé i pro nečleny spolku a není fér slevy zneužívat.

Členství ubytovaných hostů budeme na ústředí ve spolupráci se správci namátkově kontrolovat.

Děkujeme za solidní jednání.

Do rezervačního formuláře byla přidána nová funkce

Pokud chcete, můžete zaškrtnout políčko, že souhlasíte se zveřejněním vašeho jména v přehledu obsazenosti. Ostatním uživatelům se tedy objeví vaše jméno s proklikem na mailovou adresu.
Kontakt lze využít pro domluvu na společný autobus (jeden oddíl přiveze, druhý oddíl odveze) nebo na domluvu, že si na chalupě chcete nechat o hodinku déle bagáž a jít ještě před odjezdem na procházku atd.
Rozhodnutí, zda kontakt na sebe zveřejníte, je čistě dobrovolné, nenajdete ho tedy automaticky u všech rezervací.

Ceník

U dlouhodobých rezervací negarantujeme stávající cenu za pronájem. Důvodem je zdražování všech možných vstupů, od nákladů za naftu pro správce, po drobný spotřební a úklidový materiál a investice na opravy objektů. Může se proto stát, že se cena u rezervací provedených např. 1 rok dopředu meziročně mírně zvýší o 10 či 20 Kč. Přijměte to prosím s pochopením.

Cena pro tomíky činí 90 Kč, pro LLM, KČT a skauty 120 Kč a pro ostatní 140 Kč. Cena za elektřinu je 9 Kč/kWh, za plyn 21 Kč/m3.

Cena pro dospělé i děti je jednotná, slevy dětem neposkytujeme.

Je stanoven minimální paušál 900 Kč - pro tomíky, jejichž celková platba za jednu noc je menší + energie. Minimální paušál pro LLM, KČT, skauty a ostatní je 1400 Kč + energie.

Vánoční a silvestrovská sazba je dvojnásobná (od 23.12. do 2.1.). Dvojnásobná cena se počítá ze základní (tedy nejvyšší) částky a z té se odečítá sleva pro jednotlivé organizace. 

Opište si prosím počáteční a konečný stav elektroměru a plynoměru, ten pak vyplňte do vyúčtovacího formuláře, který vám po skončení pobytu přijde mailem.

Platba: platba za pobyt probíhá po skončení pobytu. Do mailu vám dorazí vyúčtovací formulář, který vyplníte a odešlete mailem. Na jeho základě vám dorazí taktéž mailem faktura, kterou platíte převodem na účet. Pokud platíte zálohu, zálohová faktura vám taktéž dorazí do mailu.

Storno

Pobyty do pěti dnů (víkendové a prodloužené):

Odhlášení pobytu více jak 14 dnů předem - zdarma

Odhlášení pobytu 7-14 dnů předem - 400 Kč

Odhlášení pobytu méně jak 7 dnů předem - 600 Kč

Týdenní a delší pobyty:

Odhlášení pobytu více jak 21 dnů předem - zdarma

Odhlášení pobytu 7-14 dnů předem - 600 Kč

Odhlášení méně jak 7 dnů předem - 1000 Kč

Záloha

Pro členy A-TOM - 500 Kč na týdenní pobyt, 1000 Kč na pobyt delší než jeden týden
Pro spřátelené organizace - 1000 Kč na týdenní pobyt, 3000 Kč na pobyt delší než jeden týden
Pro ostatní - 50% z ceny na prodloužené víkendy, týdenní a delší pobyty

Vánoční a silvestrovské pobyty:

Záloha ve výši 80% z ceny pobytu, splatná 3 měsíce před pobytem, vratná pouze při odhlášení do měsíce před pobytem.

Pokud si návštěvníci sami zkrátí pobyt a nenahlásí to včas na ústředí tomíků, peníze nevracíme.

 

 

Vybavení

Typ objektu

Zděný patrový dům.

Ubytování

Postele pro 32 osob, ostatní na karimatkách. Pokoje: 1 x 5 lůžkový, 4 x 4 lůžkový, 1 x 3 lůžkový a v patře 2 x 4 lůžkový pokoj.

Vlastní spacáky jsou pro pobyt nezbytností, ložní prádlo pro tuto budovu neposkytujeme.

Topení

Plynové topení. V zimním období je třeba počítat s větší spotřebou plynu na vytápění, zvláště pokud používáte velkou společenskou místnost. Ve vlastním zájmu plynem šetřete.

Dřevo k vnitřnímu krbu si ubytovaní shání vlastními silami, dřevo neposkytujeme.

Přiměřené vytápění

Vážení ubytovaní, vezměte prosím s pochopením na vědomí, že naše objekty vytápíme cca na 20-21 stupňů. Nepožadujte prosím po správcích, aby vytápěli místnosti na vyšší teplotu. Ceny za ubytování by pak vzhledem k nákladům na energie musely být výrazně vyšší. Děkujeme za pochopení.

Sociální zařízení

Sprcha a teplá voda v nově zrekonstruovaných sociálních zařízeních. Ve Sloupu je zřízeno vozíčkářské WC včetně sprchy. Přístup není sice klasicky bezbariérový, ale prahy a nájezdy v přízemí jsou poměrně nízké a poměrně snadno (s malou pomocí) překonatelné. Při úklidu používejte prosím pouze takové čistící prostředky, které neponičí dlaždičky (v žádném případě ne SAVO). Děkujeme.

Kuchyňka

V objektu je společná kuchyně s jídelnou, kde bez problémů uvaříte pro 15 až 20 lidí, vaření pro větší partu trvá déle. Kuchyňská linka je vybavena lednicí, elektrickým sporákem, troubou, myčkou, mikrovlnkou, rychlovarnou konvicí, nádobím pro cca 25 lidí, příbory a hrnci.

Nádobí

Vážení hosté,

setkáváme se na našich základnách bohužel s takovým nešvarem, že se nám opakovaně ztrácí nerezové nádobí. Berte prosím proto s pochopením výzvu správců, pokud budou chtít před odjezdem při předávání chalupy toto nádobí včetně nožů a pánví předložit. Děkujeme.

Likvidace odpadu

Těsně pod herberkem-vilou (cca 30 metrů od našich vrat) najdete kontejnery na tříděný odpad. Nenechávejte prosím proto v ubytovně žádný odpad, vše odneste do kontejnerů! Děkujeme.

 

 

Historie

Podle pamětníků stávalo na místě ubytovny kdysi dřevěné stavení, roubenka. Později, v době, kdy měla spodní vila sloužit jako veterinární ošetřovna, zde byly stáje pro zvířata. Nu a dnes tu žijí…tomíci, skauti, pionýři, zkrátka každý, kdo projeví zájem se zde ubytovat. Patrové stavení vzniklo v sedmdesátých letech a při převzetí nebylo zdaleka tak zchátralé, jako dům spodní. V letech 2005-2009 jsme jej díky prostředkům ministerstva školství opravili, nově vybavili a vybudovali zde chybějící kuchyni s jídelnou.

Tomáš Novotný

Mapa

Tipy na výlet

Sklářské muzeum Nový Bor - Sklářské muzeum dokumentuje stylový a technologický vývoj českého skla od 17. do 20. století. Stálou expozici obohacují archivní materiály, unikátní modely dílen a ukázky pracovních postupů. více info

Modlivý důl - do skály vytesaná kaplička s novogotickým portálem. Nachází se pod kopcem Slavíček v pískovcovém skalním městě Svojkovské skály.

Samuelova jeskyně - dvě skalní místnosti vyhloubené Samuelem Görnerem, který zde v 18. století brousil čočky do brýlí a dalekohledů. Z obce Sloup sem vede místní značení.

Havraní skály - sedm pískovcových skal s vyhlídkou do dalekého okolí u obce Radvanec. V Radvanci doporučujeme zaparkovat auto.

Klíč - osamocený strmý kopec s krásným kruhovým rozhledem. Jihozápadní svah pokryt kamenným mořem. Pod kopcem pramení Kamzičí studánka. Doporučujeme začít výlet v obci Svor či Novém Boru, kde lze zaparkovat auto a trasu si tak zkrátit.

Pustý kostel - jedna z uměle vyhloubených jeskyň, které při toku potoku Svitávky vznikly díky těžbě písku. Nedaleko je i několik desítek metrů dlouhý bývalý náhon kompletně vytesaný ve skále, který je přístupný. Auto lze zaparkovat přímo u silničního mostu či v obci Svitava.

Radvanecký rybník - pouhých pár set metrů vzdálený rekreační rybník s příjemným zázemím umožňující aktivní odpočinek spojený s koupáním či plážovým sportem.

Panská skála - nejstarší geologická rezervace v České republice tvořená čedičovými sloupci o průměru 20-40 cm a dlouhými až 12 metrů. Parkovat lze přímo pod skalou.

Sloup v Čechách - rekreační obec s mnoha možnostmi vyžití. Na jižním konci na pískovcovém suku se nachází zbytky Skalního hradu Sloup, který ční 40 m nad údolí. Sloup v Čechách své okolí zpřístupnil mnoha místními turistickými vyhlídkovými okruhy, které vás zavedou do Samuelovy jeskyně, k hradu, do lesního divadla a dále.

Zámek Zákupy - renesanční zámek s rozhlednou zámeckou zahradou. V obci též možnost koupání.

Česká Lípa - správní centrum v oblasti s historickým centrem. Za zmínku stojí zřícenina vodního hradu Lipý se sousedním renesančním letohrádkem Červeným domem. Dále je možno navštívit vlastivědné muzeum či příjemně si odpočinout v secesní kavárně Unionka.

Nový Bor - sklářské středisko, o čemž dokládá muzeum na náměstí. Při výjezdu směr Radvanec se nachází unikátní lesní hřbitov s několika pomníky (např. rumburských hrdinů, kteří zde byli popraveni).

Obrázkovou prezentaci s okolím Sloupu si můžete stáhnout kliknutím zde.